materiály pre vyššie teploty

HT SKLO- pletené a tkané technické materiály


Sú vyrábané z trhaného žiaruvzdorného skleného vlákna (SiO2), ktoré je vyrábané odstredivým spracovaním skla.
Štandardné produkty GHT obsahujú cca 20 % organických vlákien, ktoré sú pridávané počas trhania a cca 80 % žiaruvzdorných sklených vlákien. Organické zložky sa po nasadení pri vyšších teplotách spália bez toho, aby to malo vplyv na termofyzikálne vlastnosti GHT produktov.
Základná priadza je zosilnená drôtom alebo skleným vláknom.
Produkty GHT sú odolné voči tepelným rázom, odolávajú agresívnym médiám (kyseliny) a mechanickému namáhaniu.
Efektívna náhrada za azbestové pletené šnúry.
GHT produkty sú svetlozelenej farby, čím sú jasne identifikovateľné a odlišujú sa od podobných materiálov, ako je napr. keramika. 

Použitie

- tesnenie pecných dverí, viek, únikov horúcich médií vo všeobecnosti
- tesnenia zlievárenských zariadení
- tepelná izolácia potrubí, tvaroviek a ventilov
- v metalurgickom a petrochemickom priemysle, v zlievárňach, v sklárskom a hlinikárskom priemysle.

KERAMIKA- pletené a tkané technické materiály


Z taveniny oxidu hlinitého a oxidu kremičitého sa odstredivým liatím vyrába keramické vlákno, ktoré je bielej farby, dobrej chemickej odolnosti, s dobrou odolnosťou voči teplote, nízkou tepelnou vodivosťou a vykazuje odolnosť voči teplotovým rázom.

Keďže nie je možné spracovať čisté keramické vlákna na textílie, pridávajú sa do štruktúry organické látky. Tieto keramické textílie obsahujú cca 15% organickej fázy a následkom toho vykazujú cca 15% stratu hmotnosti pri nasadení vo vysokých teplotách.

Keramické textílie sú zosilnené inconelovým (nerezovým) alebo skleneným vystužením. Maximálna teplotová odolnosť keramických produktov so skleneným vystužením je 600°C, s inconelovým vystužením 1100°C.

Keramické produkty sú chemicky odolné voči vode, olejom, tekutým kovom a väčšine kyselín (s výnimkou kyseliny fluorovodíkovej, kyseliny fosforečnej a silných zásad ).

Iné technické textílie

Rôzne nároky z hľadiska konštrukcie zariadenia a prevádzkových podmienok si vyžadujú technické posúdenie pre optimalizáciu tesniaceho prvku. 

Okrem bežných produktov Vám ponúkneme tesnenie „ušité“ na mieru aj s príslušnými technickými informáciami.