PTFE tesnenia a produkty

PTFE- materiál s rozličnými oblasťami použitia

Fluórové polyméry sú vďaka svojej chemickej a tepelnej stálosti, biologickej znášanlivosti a vynikajúcim fyzikálnym vlastnostiam jedinečné medzi plastami. Všetky tieto kvality sú ideálne združené vo fluórovom polymére- polytetrafluoretyléne (PTFE). PTFE je jeden z chemicky a tepelne najstálejších polymérov. Odoláva kyselinám a lúhom (pH 0-14), ako aj prakticky všetkým rozpúšťadlám. PTFE je trvalo odolný v teplotách od -240°C do +270°C. Navyše je hydrofóbny resp. má najnižšiu povrchovú energiu zo všetkých bežných polymérov.

PTFE a tesniaca technika

Expandovaním a inými patentovanými postupmi sa vyrábajú rôzne GORE® a GORE-TEX® produkty, ktoré sa používajú v náročných podmienkach v chemickom, papierenskom a farmaceutickom priemysle, v biotechnológiách a v ďalších aplikáciách.

V tesniacej technike sa kvôli zvýšeným požiadavkám čoraz častejšie nasadzujú PTFE produkty. Špeciálnym spracovaním 100%-ného virginálneho PTFE dosahujú GORE® tesniace produkty vynikajúcu odolnosť voči tlaku – aj pri vyšších teplotách. Preto sú ideálnou voľbou, ako zabezpečiť prevádzkovú spoľahlivosť a bezpečnosť spracovateľských zariadení.

Kvalitu a spoľahlivosť GORE® tesnení už štyri desaťročia celosvetovo potvrdzuje množstvo podrobných záznamov a referencií, ako aj stále nové pripustenia na základe nezávislých odborných posudkov a testov.

Nové procesy a postupy, ako i optimalizácia existujúcich zariadení stavajú stále vyššie nároky na tesniacu techniku. PTFE tesnenia GORE® sú vhodnou voľbou na spoľahlivé a dlhodobé utesnenie oceľových alebo smaltovaných prírub aparátov, buď ako tesnenie z dosky alebo pás z cievky. S vysokou odolnosťou voči tlaku, aj pri namáhaní meniacimi sa teplotami, dlhodobo zabezpečujú prevádzkovú bezpečnosť.

GORE® tesnenia na báze expandovaného PTFE ponúkajú pri montáži nezvyčajne dobrú schopnosť prispôsobiť sa nerovnostiam tesniacich plôch. Aj menšie sily skrutiek stačia na utesnenie starých a poškodených tesniacich plôch.


Iné PTFE GORE tesnenia

Veľký sortiment tesniacich pásov, tesniacich dosiek a plochých tesení je odzkadlením dlhodobej činnosti GORE v oblasti tesniacej techniky. Okrem štandardných produktov dodávame aj produkty vyrobené na mieru pre konkrétneho užívateľa.